Feminella Hyalosoft logo Feminella Hyalosoft home

Sausas seksas

Jūsų lytiniai santykiai primena nesuteptus durų vyrius. Aistringi aikčiojimai panašėja į durų girgždėjimą.

Nesuteptos durys sunkiai atsidarinėja. Sausa makštis – ypač skausminga pradžia. „Greitukas“ sukelia daugiau skausmo nei malonumo. Ilga įžanga nepasiekia tikslo. Žibančios vyro akys ir jūsų išspausta šypsena. Jaučiatės neseksuali ir kalta, kai stengiatės išvengti sekso. Tačiau sutepus vyrius durys nustoja girgždėti, o atkūrus makšties drėgmę vėl galite mėgautis seksu.

AttachmentSize
Tavo vaikas 2014 04133 KB

Lytiniai santykiai po gimdymo

Skausmas lytinių santykių metu ir po jų, sausumo, deginimo bei tempimo pojūtis makštyje pažįstami daugeliui neseniai gimdžiusių ar žindančių moterų. Dažnai šiuos simptomus lemia makšties išsausėjimas, sumažėjęs makšties gleivių išskyrimas. Gydytoja akušerė-ginekologė Daiva Keršulytė pabrėžia, kad problema tikrai neturi būti priimama kaip neišvengiama ir nereikia su ja taikstytis. Motinystė teikia džiaugsmo, taip pat norisi jaustis patraukliomis ir seksualiomis bei mėgautis intymiu gyvenimu.

AttachmentSize
Mamos žurnalas 2014 0298.23 KB

Išsausėjusi makštis - lyg išdžiūvęs ežeras

Kalbamės su gydytoja ginekologe Daiva Keršulyte.

Kaip jūs apibūdintumėte išsausėjusią makštį?

Išsausėjusią makštį galima būtų palyginti su išdžiūvusiu ežeru, kuriame nebeauga nei vandens augmenija, nei gyvūnija. Tai vadintume ekologine katastrofa. Ne mažiau svarbūs yra ir žmogaus organizmo nukrypimai nuo normos, makšties sausumas - vienas jų.

AttachmentSize
Žurnalas Stilius 2013 032.71 MB

Ar makšties sausumas yra problema?

Šiais laikais moterys nuolat lenktyniauja su laiku, stengiasi visur suspėti, atrodyti bent porą metų jaunesnės. Atsiradusias raukšleles galima išlyginti, bet organizmo laikrodis tiksi neskaičiuodamas raukšlių. Sausėjanti makšties gleivinė daugeliui tampa problema, kuri neleidžia atsipalaiduoti ir džiaugtis gyvenimu bei visais jo teikiamais malonumais. Klabamės su gyd., ginekologe Maja Rokicka.

AttachmentSize
Žurnalas Ji 2012 102.8 MB

Makšties išsausėjimas - dažna moterų problema

Moterims skirtingais gyvenimo periodais hormonų pokyčiai neišvengiami. Dažna to pasekmė makšties išsausėjimas, sukeliantis daugelį nemalonių simptomų tokių kaip sausumas, niežulys, deginimas, tempimas, skausmas lytinių santykių metu ir po jų. Gydytoja ginekologė Daiva Keršulytė pabrėžia, kad problema tikrai neturi būti priimama kaip neišvengiama ir nereikia su ja taikytis. Moterys vengia apie tai kalbėtis, tačiau makšties sausumas tai nėra vien tik nemalonūs simptomai, tai gali sukelti ir didesnes ginekologines problemas.

AttachmentSize
Žurnalas Moteris 2012 082.52 MB